Únor 2012

21. století?

18. února 2012 v 20:58 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ať chceme či nechceme, čas plyne dál a s ním se lidstvo vyvíjí. Ale otázkou je, zda k lepšímu nebo k horšímu.

(Skoro) celý svět propojuje internet. Facebook mají mladí i staří. Informatika je povinný předmět stejně jako matematika či čeština. Počítače ovládájí svět a to doslova. Jejich význam stoupá. Bez nich bychom neudělali skleničky nebo talíře. Kdyby vypojili internet, počítače, celý svět by se zbláznil...

Bohužel je to tak a nic s tím nezmůžeme, ale je potřeba toho využít a ne se nechat ovládat.

Žijeme ve světě, kdy se oblíbenost měří podle počtu přátel na Facebooku nebo podle počtu "Like" na fotkách. Místo toho abychom si vyprávěli vtipy, sdílíme je. Facebook není špatný, jen lidi ho využívají ke špatným věcěm.

Já bych se chtěla vrátit do doby, kdy internet neexistoval. Trávili jsme více času venku s kamarádama, teď si s nimi místo toho povídáme přes Skype...

Je to smutné, ale to všichni víme. Po celém internetu koluje hromada videí o tom, jak je Facebook a vlastně celý internet škodlivý nebo jak s ním ztrácíme čas. Ale přiznejme si na rovinu, že každý si po zhlédnutí (přečtení) řekne: "Hm," a nijak to neřeší. Možná bychom chtěli řešit, ale jak?

Sama trávím u počítače několik hodin děnně. Ale ani ne tak na Facebooku, jako na Skypu. Prostě si povídám s kamarádkou, se kterou se jinak vídám jednou za 14 dní. Ale nejvíc mě mrzí to, že když spolu jsme, trávíme stejně nejvíc času na té krabičce, co se do ní kliká a furt jenom tupě čumí, do notebooku.

Jenže co s tím? Ona je venku zima a je pravda, že se moc věcí dělat nedá, ale jak to dělali tenkrát? Dneska je pro nás problém vyšlapat kopec a stěžujeme si na každou volovinu. A když už jdeme ven, nafotíme nějaké fotky, které potom stejně umístíme na Facebook, abychom vypadali, že vůbec nejsme líní. Ale namísto toho, abychom si něco zahráli, čekáme, kdy už přibydou komentáře a "lajky".

Why?
Pourquoi?
Proč?

I know, I know!
Because life is a bugger...

Crumb ;)

Kdyby byly v pr*eli ryby...

15. února 2012 v 20:23 | Crumb ♀ |  témata týdne
...tak by nemusely bejt rybníky.

No to je mi "povedené" téma týdne. Já větu "Co by se stalo, kdyby..." úplně nesnáším a vždycky, když se nějaký spolužák takhle na něco zeptá při dějepise, potichu si řeknu: "Kdyby byly v pr*eli ryby, tak by nemusely bejt rybníky!"

Kdyby, kdyby...

Když jsme byli se školou v našem úchvatném národním muzeu na výstavě o starých pověstech českých, tak tam byla i dotyková obrazovka s mapou Evropy. Vy jste mohli změnit rozhodnutí praotce Čecha a zvolit jinou zemi, kde by se Slované usídlili. Mně to spíše přišlo jako taková menší reklama na Česko. Vy jste si zvolili zemi, např. Francii, v tu ránu bylo všechno jinak, každá země na jiném místě a tak dále. A potom se vám ukázal krátký text o tom, jak by v té Francii Češi žili. Matně si vzpomínám, že tam bylo něco jako: "Češi by měli asi 60 mil. obyvatel, vyráběli by výborné víno, ale stále by si stěžovali, že si vybrali špatné místo pro život."

Tak, možná je to pravda. Strašně mě mrzí, jak všichni jenom nadávají. Máme špatný silnice, politiky, "celebrity", koleje, ... a bla bla bla. Ano, nejsme ideální stát, ale jsou na tom hůř a strašně se zapomíná na naše kladné stránky. Jsme prý 8. nejkrásnější národ na světě, máme krásnou přírodu a krajinu. Naše Škodovka je podle Britů strašně dobrý auto. Panorama Prahy je považováno za jedno z nejnádhernějších, a tak bych mohla pokračovat. Krade a vraždí se úplně všude, Američani jsou na tom s obezitou asi stejně jako my, takže si myslím, že nikomu neni co závidět. Ale to jsem tady už probírala.

V dějepise tahle věta zaznívá častokrát. Co by se stalo, kdyby čeští stavové vyhráli bitvu na Bílé hoře? Ale proč si na to odpovídat? Jednou se to stalo, nic se nezmění a záleží na okolnostech.

Nepřemejšlejme nad tím, co kdyby, ale zaměřme se na to, co se děje nyní. Zkrátka, nenípejte se v minulosti a žijte přítomností ;)

Crumb ♀ :)

PS: Prosím, přidejte se na mojí stránku na Facebooku, založila jsem jí o víkendu a zatím je tam kolem 20 lidí, ale snad se to rezjede :D --> I'm a teenager! So what?

Mám názor! A co má být!

2. února 2012 v 20:55 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahojky.
Už jenom název této rubriky o tom vypovídá. Každý člověk má na něco nějaký názor. Někomu se líbí tohle, jinému zas tamto, každý člověk je originál a každý má právo na to, svůj názor sdílet.

Bohužel, tlakem dnešní populace, se lidé za svoje názory stydí. Není se čemu divit. Příkladem za všechny jsou Belieberky. Za to, že poslouchají J. Biebera byly dokonce šikanovány! Proč si myslíte, že je při založení ankety volba "Skrýt výsledky uživatelům, kteří v anketě ještě nehlasovali"? Lidé si neumí stát za názorem a rádi podlehnou ostatním. Pravda, u ankety je to takové jiné, ale kdybychom si za tím stáli, žádné ostatní výsledky nás nezajímají.

Naší společnosti také chybí tolerantnost a přebývá "chuť k hádce". Když koukám na komentáře na Facebooku, div mi nevypadnou oči z ďůlků. Lidé jsou schopni použít bezmyšlenkovitě tolik sprostých slov, která ani neexistují a za svůj "názor" se bijou hlava nehlava. Ano je to tak. Výše jsem psala, že lidé si neumí stát za svým, ale tady se perou zuby nehty, jak je to možné? No, jestli je ten názor oprávněný a na dobrém místě, tak ať se lidé klidně pozabíjej (berte s rezervou;)), ale většinou to tak není, že? Často jsou to bezmyšlenkovité výrazy ("Je to stejně jenom buzík...") nebo jsou umístěné na špatné místo (na oficiální Fb stránku M. Haricha někdo napíše "Jsi vypatlanej teplouš, co neumí zpívat"). Pořád mluvím o hvězdách a Facebooku, ale právě to mě přinutilo napsat tenhle článek.

Vadí mi neustálé narážky na JB i Martina, obzvlášť v novinách. Nic o nich neví a neurážejí samotné hvězdy tak, jako jejich fanynky. Ano, každý má právo na názor, ale trošku s ohledem na ostatní a také o tom tématu musím něco vědět. Nehádat se, ale pouze diskutovat! To však naší dnešní generaci schází.

Jak jste si mohli povšimnout, poslouchám Martina Haricha i Justina, ale také LG a ani One Direction z poslední doby nejsou špatní. Líběj se mi takovýhle kluci, a co má být?

Každý má právo se vyjádřit, ale s rozumem. Uvědomte si, že máte informovat o vašich myšlenkách a sdílet je, ale nikoho nesmíte nutit, ba dokonce urážet ;)

Tak hodně štěstí, Crumb ♀