Prosinec 2011

Povánoční depka...

31. prosince 2011 v 10:51 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahojky,
Vánoce jsou za námi a nový rok před námi. Pokaždé to vždycky tak rychle uteče. A jako každý rok, tak i teď mám povánoční depku a nádherně k tomu přispívá i to, že venku není ani vločka sněhu. V úterý zase do školy a zase tu bude zlepšování známek a písemky, písemky, písemky, ...

Fuj! Ani pomyslet se mi na to nechce. Jenže jak si mám bez představování té hrůzy užít Silvestra, když mi to pořád každý připomíná? No, snad to nějak překousnu, uvidíme.

Mimochodem, dlouho jsem tu nebyla, já vím, čas by byl, ale není nápad ani nálada. Snad bude v pondělí nějaké NORMÁLNÍ téma týdne, protože na to nynější mi asi nestačí moje mozkové buňky. Jaksi jsem ho nepochopila a ta věta (Co Vánoce, ale jmelí.) mi prostě nedává žádný smysl.

Díky tématu týdne tu snad přibidou nějaké komenty a mně se zvýší chuť na psaní. Taky musím změnit design, asi bude nějaký zimní, abych alespoň trošku přivolala sníh.

No, článek vcelku o ničem, ale řekl vám, proč jsem neaktivní.

Tak si pořádně užijte Silvestra a všem přeju šťastný nový rok 2012! :)

Crumb ♀

PS: Tak tuhle písničku teď hodně poslouchám, ani nevím proč. Je strašně chytlavá, tak POZOR! :D

Vánoční žranice

6. prosince 2011 v 10:14 | Crumb ♀ |  Vánoce 2011
Ahojky,
tak snažím se nakousnout téma, které je aktuální každé Vánoce. Každý potom po novém roce řeší, jak zhubnout. Dá si to jako předsevzetí, ale většině to vydrží max. 3 měsíce. Já to osobně vydržela až do léta, ale potom přišel nový školní rok a další Vánoce a kila naskočila znova.

Proto by nebylo na škodu, začít už v prosinci. Pokud hubneš, tím pádem jsi zvyklá na "omezenější" jídelníček (myslím tím, že normální člověk by si o Vánocích asi těžko dokázal odpustit všechny dobroty) a třikrát do týdne cvičit, vydrž to i během Vánoc. Jestli máš ideální váhu, kterou si chceš pouze udržet, cvičit nemusíš (, ale nikdo ti to nezakazuje).

Teď k tomu jídelníčku.

Ať hubneš nebo si chceš váhu jenom udržet, dodržuj těchto pár pravidel:
Posiluj (nejlépe jen s vlastní váhou) jako normálně alespoň třikrát do týdne 30 minut. I když se nevěnuješ žádnému sportu, můžeš chodit na dlouhé procházky, o které zejména o Vánocích není nouze.
K vánočním svátkům patří samozřejmě cukroví, vánočka, adventní kalendář a sladkosti. Jedna malá čokoládička z kalendáře ti neuškodí a cukroví nemusíš jízt po kilech. Chce to dobrou vůli a sebekontrolu.
Cukroví můžete upéct i zdravě, na internetu i v časopisech je spoustu receptů. Majonéza do salátu taky nemusí být z krámu, taková domácí "majolka" je mnohem lepší (recept najdeš např. tady: http://www.cuketka.cz/?p=3230).

Klasický jídelníček by měl ale zůstat stejný. Ráno především sacharidy a vlákninu, tedy např. ovesné vločky se sušeným ovocem, oříšky a 100% džus nebo celozrné pečivo s tvrdým sýrem. Ke svačině nějaké ovoce, nejlépe jablko, pomeranč, mandarinky nebo hroznové víno. K obědu drůběží nebo králičí maso s hnědou neloupanou rýží, ale nejlepší variantou jsou luštěniny. K odpolední svačině třeba mrkev, rajčátko a jinou zeleninu, k večeři potom zeleninový salát s tuňákem nebo kuřecími nugetkami. Nezapomeň na bílkoviny a vlákninu, ale všeho s mírou! ;)

It's christmas time..

1. prosince 2011 v 22:04 | Crumb ♀ |  Vánoce 2011
Takže ahojky,
ano, ano, je to z reklamy na Coca-colu, která je sice strašně krásná, ale každoročně mi leze na nervy. Už před rokem jsem psala článek o tom, jak nenávidím Santu ve článku Santa je vůl, Ježíšek je cool a i letos si to neodpusítm zmínit.

Nejhorší na tom je, že malé děti místo Ježíška kreslí Santu! No ale já se jim nedivím. Kouká na nás z již zmíněné reklamy a vlastně ze všecho přejatého od "Amíků". Na adventním kalendáři, v pohádkách a na oknech domů. Když vidím, jak u sousedů vylejzá ten přivandrovalec z okna, mám sto chutí po něm hodit kamenem a shodit ho. Jak si něčím tak příšerným může někdo "zkrášlovat" okno?