Říjen 2011

"Chčije a chčije..."

27. října 2011 v 20:50 | Crumb ♀ |  témata týdne
Vím, já vím,
lidi jsou na tom hůř,
v Africe, kde nemaj co jíst,
tam nevědí, co to je mít chuť,
jsme asi rozmazlený
a neumíme žít.
Když prší, chceme slunce,
když je vedro, chceme déšť,
to není důležitý přece,
co nám zrovna chce Bůh snést.

Ahojky,
začala jsem jednou slokou z mojí první písničky. Myslím, že je docela pravdivá. Místo toho, abychom byli rádi za to, co máme, pořád si jenom stěžujeme. Dříve si s takovým deštěm poradili a uměli ho využít. Co takový staří Egypťané a jejich zavlažovací systém? Dnešní lidé si vůbec neváží toho, co mají.

Když po horkém letním dni sprchne, nemusíme zalévat a pročistí se vzduch. Déšť je něco tak úžasného! Neříkám, že skákám nadšením, když začne "chcát", ale snažím se nestěžovat si. Někdy mám takovou utahanou náladu, že si přeju aby pršelo a já se mohla zachumlat do deky a spát. A co je nejlepší? Když usínate v karavanu, zapnuté topení, do střechy burácí kapky letního deště a vy jste zachumlaní do peřiny.

10, 9, 8, 7, ...

25. října 2011 v 22:40 | Crumb ♀ |  já píšu...
6, 5, 4, 3, 2, 1, změna začíná!
Ahojky,
nebojte, nic výrazného se dít nebude, vlastně, no, ehmm, nic se dít nebude. Prostě mě to naštvalo, jak si lidi nevážejí snahy druhých. Ale nic s tím nenadělám. Byl to takový spontání článek ze zlosti. Design budu měnit až začne advent, tedy ke konci listopadu. Bude to tím pádem vánoční layout plný sněhu a vánoční atmosféry. Chci si na něm nechat záležet.

Stejně jako minulý rok bude pár článků k samotným Vánocům, včetně receptů a tipů na dárky. Promiňte mi to, ale když já se na ten shon a atmošku tak těším, že už s tím teď otravuju.

Mnozí z mých stálých čtenářů se změny obávali a nechtěli, abych změnila styl psaní, protože ho mají moc rády. Já ho měnit nechtěla, nechci a chtít nebudu. Jen musím zmáčknout čudlík v mém mozku s nápisem "Fantazie", protože mi dochází nápady. Každopádně se budu snažit psát na TT, i když díky spamerům (http://blog.blog.cz/1110/spam) to k návštěvníkům moc nepomáhá. Budu se prostě snažit psát lepší a lepší články, ale pořád ve stejném stylu.

Chystám menší vánoční soutěž, tak doufám, že bude nějaká účast :)

Life is bugger...

22. října 2011 v 12:42 | Crumb ♀ |  já píšu...
(Život je svině...)
Ahoj,
pochmurný den, ale docela dobrá nálada. I když tenhle blog není deníček, svěřím se mu. Jenže komu to tu vlastně píšu, povídám to jenom klávesnici, která mě vždycky vyslechne, no přesněji monitoru, na kterém se to objeví. No teď mi to připomíná prezentaci z informatiky, Počítač VS. Lidské tělo, ale tak k věci.

Spousta bloggerů tvrdí, jak jim nezáleží na tom, kolik lidí jejich blog navštěvuje, protože píší pro radost a ne pro lidi. Podle mě ale tak trošku kecají. No koho nepotěší, že mu pod článkem přibyly dva dlouhé komentáře, týkající se článku a pochvaly?

Já jsem za každý takovýto komentář vděčná, ale poslední dobou jich je čím dál tím míň. Čísilko návštěvnosti se sice zvedá, ale co na tom, když za den přibyde max. jeden koment? Pro koho píšu, čte si to vůbec někdo?

Pozitivní nebyl ani výsledek ankety, no posuďte:

Za těch 14 a 18 odpovědí jsem opravdu vděčná, ale za ty ostatní? Blogový průměr chápu, ale hnus? Chtěla jsem znát názor to ano, ale nečekala jsem takovou kritiku. No jo, holt moje chyba. Ale co dělám špatně? Jsou blogy, které mají mnohem horší design (já vím, že jsem strašně samolibá, ale tak to prostě neřešte) a mají mnohem více návštěvníků. Píšou o kravinách a stejně jim to lidi komentujou.

Blog (pro někoho bohužel) neruším, ale asi udělám pár změn. Zkusím originálnější design a psát více působivé články. Komentovat jiné blogy, ale stále se ptám sama sebe:"Bude to stačit?"

Všem stálým čtenářum:"Have a nice day!" Crumb :)

Vždycky na tom záleželo!

20. října 2011 v 20:35 | Crumb ♀ |  fashion
Ahojky,
spousta lidí se mnou nebude souhlasit, hlavně ti starší, kteří ještě asi budou tvrdit, že z toho vyrostu. Možná ano, ale já doufám, že ne.

Už poněkolikáté jsem slyšela, "na oblečení nezáleží, jde o to co je uvnitř člověka a ne o to, co má na sobě."

Samozřejmě, že oblečení není všechno, ale neříkejte mi, že když vidíte někoho poprvé, čili toho člověka vůbec neznáte, nesoudíte podle toho, co má na sobě. Já lidi prostě pozoruju a docela mi záleží na tom, jak vypadám.

Možná tady stejně někdo bude tvrdit, jak je to jedno, v životě jsou důležitější věci, apod.
Nezáleží na tom, zda jste oblečeni podle nejnovějších trendů nebo jestli je všechno "značkové", ale váš "outfit" by měl vyjadřovat vaší osobnost, náladu, pocity,...Nemyslím tím ale, že když jste zamilovaní, půjdete celí v růžovém, to opravdu ne.

Je to kromě chování také naše vizitka. Ono nezáleží jen na tom zda jsou "hadříky" sladěné, ale také musí být vhodné. Např. do Národního divadla asi těžko půjdu v keckách a džínách. Nutný není ani přílišný výstřih do školy. Nejde tolik o to jít z doubou, ale tak aspoň se snažit. Stačilo by chodit v čistém...

Z obou světů...

18. října 2011 v 21:39 | Crumb ♀ |  témata týdne
Ahojky,
předem se omlouvám za menší neaktivnost. Jaksi chyběla inspirace a čas. Teď ale k tématu. Pod pojmem "druhý svět" mě napadne Hannah Montana. Ano, právě teď vypadám jako malá holka. Jenže to si řeknou ti, co ten seriál nikdy neviděli. Ale to teď řešit nechci. Ona taky měla dva světy. Život rockové star a život normální holky chodící na střední. Spousta z nás má dva světy, jen ne tak viditelné.

Milovat je silný slovo!

10. října 2011 v 20:10 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahojky,
na Facebooku je strašně moc skupin (stránek "To se mi líbí"), které mají v názvu něco jako "Bez přátel nežiju". Ale ví těch 63 352 lidí, jak velký význam má slovo přítel?

Na internetu si hrajeme na hrozné slušňáky, na otázku "Co je pro mě nejdůležitější?" jako roboti odpovídáme "Přátelé a rodina". Jenže cítíte to tak doopravdy?

Můžete se na svého přítele spolehnout, svěřit se mu nebo upřímně mu říct, že mu to nesluší?

Já mám asi tak dva, možná tři opravdové přátele, kteří o mně ví naprosto všechno a se vším se jim svěřuju. Já zase vím všechno o nich. A je docela zajímavé, že s mojí nejlepší kamarádkou jsme se neseznámili ve škole, ale dohromady nás dali rodiče. No to víte, mezisousedské vztahy.

Fimo aneb jak udělat radost

5. října 2011 v 20:36 | Crumb ♀ |  Rady,tipy a nápady
Ahojky,
jeden výrobek z Fima jsem vám už ukazovala ve článku "Originalita nade vše". Od té doby jsem vyrobila další dva, ale ukážu vám ten třetí. Myslím, že se mi celkem vyvedl. Dám ho kamarádce k svátku, který slaví přesně za deset dní. Přála si to, tak jsem její prosbu vyslyšela :D

Vyrábět z Fima je celkem piplačka, záleží na tom, jak těžký cíl máte. Postupným trénováním ale můžou vzniknou vskutku nádherné kousky. Inspirovat se můžete třeba na mém oblíbeném blogu- Robotique.blog.cz.
Největší výhodu vidím v tom, že si můžete vyrobit defakto cokoliv a hlavně, každý výrobek je originál. Nevýhodou může být cena, která se pohybuje okolo 50-60,- Kč za jednu barvičku. Výhodným řešením můžou být sady, které vám nabízí 4 barvy a i návody.

Omlouvám se za kvalitu, v šeru mi to nešlo moc vyfotit.
Mimochodem, kdo to nepoznal, tak je to Spongebob.

Černá hodinka

3. října 2011 v 21:00 | Crumb ♀ |  témata týdne
Ahojky,
ať chceme nebo ne život jde dál a lidi se vyvíjejí. Vynálezci kutí a vymyšlejí nové a nové vymoženosti, jenom dneska už nesklidí takový úspěch jako kdysi. A když ano, nedožijí se ho. Mezi kupu vymožeností patří i elektřina, která ulehčuje život na Zemi už nějaký ten pátek. Díky elekřině máme počítače a internet a díky internetu Blog.cz bez kterého bych právě teď nemohla psát téma týdne.

Všechno se vším souvisí. Nebýt těch bílých krabiček na stěnách ve výšce lýtek meteorologové by nemohli zkoumat počasí a nevěděli bychom jestli si zítra vzít deštník nebo paraple. Rusové by asi steží vyslali raketu a tím pádem bychom nemohli stoprocntně potvrdit, že Země je kulatá (na pólech sploštěná).

...to je naše značka!

2. října 2011 v 11:34 | Crumb ♀ |  fashion
Ahojky,
budu reagovat na již několikátý článek z Krásná.cz, které se snaží (ale opravdu jenom snaží) rozlousknout téma značkové a neznačkové oblečení. Co jsem to tak pročetla (včetně komentářů k těmto článkům) dozvěděla jsem se, že New Yorker, H&M a Takko nejsou značky, Vitnamci mají originálnější a levnější oblečení a kvalita se témeř neliší.
Ne se vším můžu souhlasit.

Vietnamci VS. normální butik s oblečením (New Yorker, H&M, Takko,...)
Když se řekne tričko od "Ťongů" představím si takový ten zežmolkovaný 100 % umělý materiál, který když si přetáhnete přes hlavu, zelektrizuje vám to vlasy. Tak to ale vždycky být nemusí. Někdy mezi těmito tričku najdete i kvalitnější výrobky a člověk na první pohled nepozná, kde jste je koupili. Takové džíny jsou mnohdy kvalitnější.
A co se ceny týče. Ve slevě v normálním butiku nakoupíte mnohem levněji.