Vysoká návštěvnost? No problem!

7. září 2011 v 17:10 | Crumb ♀ |  Rady,tipy a nápady
Ahojky,
já také nemám nějak extra vysokou návštěvnost, ale mně to tak nějak stačí. I přesto vám ale poradím, jak si ji zvýšit.

Téma týdne
Zkus vymyslet nějaký super nadpis a napiš originální článek na téma týdne. Nejde o to pouze něco převzít od naší milované "tetičky Wiki", ale napsat svůj názor nebo vlastní zkušenosti. Článek by také neměl být moc dlouhý a i ostatní články se snaž psát stručněji a snaž se dodržovat odstavce. Návštěvníka většinou dlouhý souvislý text bez odstavců spíše odpudí než přiláká.Ve správný čas, na správném místě
Když budeš psát v jednu hodinu ráno, na Blog.cz už moc lidí neni a tak si článku na hlavní stránce moc lidí nevšimne. Nejlepší doba na psaní článků je mezi 5.-21. hodinou, to už je většina lidí doma ze školy nebo z práce.

Supr čupr nadpis
Já osobně když najedu na hlavní stránku a dívám se na nejnovější články, jen tak nějaký si nepřečtu. Co mě naprosto odradí je nadpis, kterému vlastně ani nerozumím, přesto, že angličtinu vcelku ovládám. To samé platí u již zmiňovaného tématu týdne. Nadpis "Téma týdne: Sourozenci" opravdu skoro nikoho nezaujme. Zapoj fantazii a něco určitě vymyslíš, jen si ještě dávej bacha, aby nadpis nebyl příliš dlouhý, protože někdy v takovém případě není vidět celý. Pokud to jde, snaž se do nadpisu dát tzv. "klíčová slova", čili slova, která by mohl někdo zadat třeba na Googlu, na tvůj blog pak přijdou lidé i z vyhledávače.

Dobré jméno
Teď už je asi pozdě, říkat vám, jak by měl vypadat název/adresa blogu, ale přesto. Pokud se to dá dobře zapamatovat, není tam nějaké cizí slovo, které ani skoro ty sám/sama neumíš napsat nebo nějaká hodně složítá kombinace čísel, je to snad v pořádku.

Kvalita, ne kvantita
Je určitě mnohem lepší psát kvalitní články tak třikrát do týdne, než každý den články dva, ale naprosto o ničem. Jednou sis založil/a blog, tak ať to taky nějak vypadá. Na co by se také mělo dávat pozor je pravopis. Když vidím ve článku "spomínky, vysvětčení, vyděl, skouška,..." tak bych tomu monitoru nejradši dala pěstí, že vůbec dovolil, aby se to na něm mohlo zobrazit :D A také je nutno podotknout, že blog není chat, a proto se vyvaruj zkratek nebo "Facebookových výrazů". Smajlíci a pixelky jsou povoleny, ale jen v určitém množství.

No snažila jsem se ze svých zkušeností vybrat to, co jsem nikde moc nečetla, abych vám také řekla nějaké jiné nápady, než které se dají přečíst ve spoustě návodech. Snad to někomu pomůže.

Takže zatim, Crumb ♀ :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama