Září 2011

Pomocník nebo nepřítel?

29. září 2011 v 20:20 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahoj,
budu jedna z mnoha a vyjádřím názor k tomuto fenoménu jménem Facebook (Fb, Fcb).
I ty největší, no jak to říct, no prostě ti nejmíň jdoucí s dobou, ho mají. Dokonce moje babička.
Já to dělím na ty, kteří tam chodí jednou za půl roku a maj ho jen aby se neřeklo. Pak ty, který příjdou, zkontrolujou, okomentujou a "olajkujou", napíšou přání k narozeninám, oplatí šťouchnutí a zhlídnou nejnovější příspěvky. No a potom závisláci. Ty píšou status každou hodinu, fotí se zasádně před zrcadlem a počtem "To se mi líbí" si zvyšují sebevědomí.
Možná ještě něco mezi, ale tohle by pro stručnost stačilo.

Nevaž se, odvaž se :D

27. září 2011 v 15:52 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahojky,
já se prostě musím někomu svěřit. Nemám komu, tak to povím klávesnici. To jsem jediná, komu na tom záleží, kterou zajímají české dějiny a neni jí jedno co dostane za známku? Víte, jenom pro upřesnění. No já nevím jak to říct, abych se nevychloubala, tak to řeknu urážkou. Říkají mi šprte a sedím v první lavici u katedry, jestli chápete. Vždycky když se stresuju co dostanu za známku, dělají si ze mě srandu:"Prosim tě, já nevim proč si nervózní, stejně budeš mít jedničku." Ale šprt nejsem, teda jedničky na výzu mám, ale rozhodně se neučím každý den, na to jsem moc líná :D Mně nevadí ta nadávka, ale to, že spolužáci mě považují za tu vážnou, která nic nezkusí, která neporušuje pravidla, prostě ten hodnej a nevinnej učitelčin mazánek. Jenže já taková nejsem. Prostě se někomu ukážu i z tý odvážnější stránky, někdo má holt smůlu.

Letos nám bude opravdu teplo!

23. září 2011 v 21:14 | Crumb ♀ |  fashion
Ahojky,
i když už to nebude jen blog o módě, pár informací a trendů sem stejně přidávat budu. Takže, jdeme na to.

Teplo, teplo, teplíčko.
Potisky sobů a teplé svetry nebo pletené šaty. Vlněné svetry a kraťasy, punčocháče, vestičky*. Kabáty a kožichy, ponča a peleríny, letos si ani nevšimnete, že je nějaká zima vůbec je ;)
*Vestičky jsou spíše delší a nejlépe vypadají s páskem.

Barvy, barvy, barvy.
Narozdíl od léta je podzim barevný. Kalhoty i šaty hrají všemi odstíny. Nemusíme se bát ani puků a vyššího pasu. Ani pletenými kraťasy a punčochovými kalhoty nic nezkazíš.

Občanský průkaz aneb recenze na něj

21. září 2011 v 21:03 | Crumb ♀ |  Rady,tipy a nápady
Ahojky,
asi jste o něm slyšeli, ale třeba jste se báli na něj kouknout jako já, která naprosto nesnáší špatné konce. Občanský průkaz je film, který překvapil jak mě, tak mé vrstevníky i rodiče. Můžu ho vřele doporučit, protože je poučný a vtipný. Na český film je perfektně zpracovaný a kupodivu ne moc sprostý, no i když.

Takže si vytáhněte papíry...

19. září 2011 v 19:45 | Crumb ♀ |  témata týdne
Ahojky,
tak přesně takhle to dopadá, když zrovna velké ticho ve třídě není. Ale to zřejmě napadne každého. Skoro všichni si totiž představíme křik učitele, který zrovna beznadějně napomíná řinčící třídu. Jenže ticho můžeme chápat také jako samotu, smutek a klid...

Originalita nade vše!

16. září 2011 v 21:28 | Crumb ♀ |  fashion
Ahojky,
článek o českém, nudném a tuctovém stylu jsem už psala (Bye nudný style!). Teď něco tom jak ho změnit, a především, nebát se toho! ;)
"Každý se narodí jako originál, ale je jen na tobě, zda jím zůstaneš."
"Raději budu ten nejhorší originál samy sebe, než ta nejlepší kopie někoho jiného!"
Řekli kdysi dva jisto jistě moudří lidé. A rozhodně měli pravdu. Každý je jiný, každý má svůj styl oblékání, jinou povahu, jiný účes, a takhle bych mohla pokračovat do ále luja. I když jsme někomu podobní, např. rodičům a sourozencům, stále jsme to my. Nejsou na celém světě dva stejní lidé, ani jednovaječná dvojčata nejsou stejná. No a není na čase to využít, prosadit se?

Procházka alá babí léto!

15. září 2011 v 21:16 | Crumb ♀ |  Leňule fotí
Ahojky,
včera jsem byla s mamkou a se psem na procházce, tady je pár foteček :) Trošku mi blbnul foťák, takže jsem toho nakonec moc nevyfotila, bohužel. Prostě si najednou něco umanul a i na sluníčku dělal tmavé fotky, a to jak na automatu, tak na detailu. Asi na něj dopadá stáří :D

Náš Indýsek (Jorkšírský teriér)


I ♥ Czech Republic!

12. září 2011 v 19:03 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahojky,
já jsem vlastenec a nestydím se za to. Na svoji rodnou zemi-Česko jsem hrdá a jsem přesvědčena, že natrvalo bych se nikam jinam nepřestěhovala. Já ale zřejmě tvořím menšinu. Většina dnešních teenagerů chce do Ameriky, Anglie nebo Austrálie. Já se zaměřím spíše na tu Ameriku.

¡ʎɐb ıuǝu uO

10. září 2011 v 14:04 | Crumb ♀ |  Názory a kecy
Ahoj,
ano řeč je o Justinovi Bieberovi. Už mě totiž štve, jak mu všichni nadávají, přitom nemají důvod!

A proč ho všichni tak nesnáší? Prej je gay, kterej zpívá jako holka a vypadá jako holka, vůbec nic nedokázal a proto nemáme vůbec žádné právo ho hájit a mít rádi!

Vysoká návštěvnost? No problem!

7. září 2011 v 17:10 | Crumb ♀ |  Rady,tipy a nápady
Ahojky,
já také nemám nějak extra vysokou návštěvnost, ale mně to tak nějak stačí. I přesto vám ale poradím, jak si ji zvýšit.

Téma týdne
Zkus vymyslet nějaký super nadpis a napiš originální článek na téma týdne. Nejde o to pouze něco převzít od naší milované "tetičky Wiki", ale napsat svůj názor nebo vlastní zkušenosti. Článek by také neměl být moc dlouhý a i ostatní články se snaž psát stručněji a snaž se dodržovat odstavce. Návštěvníka většinou dlouhý souvislý text bez odstavců spíše odpudí než přiláká.

4 něžná pohlaví!

5. září 2011 v 22:14 | Crumb ♀ |  témata týdne
Ahojky,
téma sourozenci říkáte? No dobrá tedy. Jelikož mám tři ségry, můžu do toho také zasáhnout. Ovšem nebudu mluvit o otravování malé sestřičky nebo snad řešit každodenní hádky. I když mám tři sourozence, vždycky jsem žila život jedináčka.
Nejstarší z nás čtyř je Vlaďka (28) potom Dáňa (26), obě dvě má můj táta z prvního manželství. Se svojí druhou manželkou, mojí mamkou měli mě (13) a se svou třetí ženskou, prozatím však pouze přítelkyní, si pořídili Viktorku (1 rok a asi sedm měsíců). Vím, že můj taťka vždycky toužil po Viktorovi, kterého by naučil všechno a pomáhal by mu, zkrátka aby z něho vyrost kluk jako buk. Ovšem to se nezdařilo, splnilo se mu alespoň jméno, i když v ženském provedení.

Řekl zajíc a objal ježka ♥

3. září 2011 v 14:15 | Crumb ♀ |  Leňule fotí
Ahoj,
když už jsem řekla, že to bude blog i o fotografování, tak ať se tedy stane skutečností. Přináším vám pár fotografií mé vlastní tvorby, které bych zařadila do sekce "kusovky" :) Je to už takový zlidovělý název a upřímně vůbec nevím jaký je rozdíl mezi těmito a uměleckými fotografiemi, napadla mě akorát tato definice: "Tzv. kusovky by měly vyjadřovat jeden nebo více lidských pocitů a mělo by být velmi snadné přiřadit k nim citát." Nevím jestli to tak je, ale u mě rozhodně ano :)


"Láska někdy bolí," řekl zajíc a objal ježka aneb řekl Crumb a políbil kaktus :D

Bye nudný style!

3. září 2011 v 9:00 | Crumb ♀ |  fashion
Ahojky,
abych začala nějak srozumitelně a hlavně vám řekla, jak jsem na toto téma přišla, položím vám otázku: Víte, jaký je nejčastější prohřešek Čechů, co se týče módy? Ne? Tak já vám to prozradím. Jak je patrné z jedné webové stránky o českém oblékání, www.modnipeklo.cz, největším problémem je nuda a džíny. Denimem jsme naprosto posedlí a nosíme jej každý den, do práce, do školy, je všude a má jej na sobě snad každý druhý kterého potkáte. Jak v podobě krátkých minisukní nebo šortek, tak samozřejmě našich slavných džínových kalhot.