Retro styl

23. srpna 2010 v 15:44 | Leňule Drobílková |  fashion
Retro styl - pojem, jenž se nám dostává do mnoha diskuzí, kritik, či obklopuje módní mola. Je to určitý styl módy, který čerpá z trendů minulosti, nejvíce však z módy let osmdesátých. Tento styl má čím dál více příznivců, a právě proto přichází čas, kdy je potřeba si retro styl více přiblížit.

Proč zrovna retro styl???

Pověděli-li jsme si, že retro je jakýsi styl převzatý z minulosti, nesmíme se chytat za slovo, vzít na sebe košili po dědovi a vyrazit takto do práce s očekáváním, že se k nám pohrnou komplimenty. Tím, že je to styl z minulosti, nám spíše dává určitou jistotu, že to, co nosíme, bude stále in a vkusné, retro je něco, co nestárne, avšak i k tomu, abychom jsme jako vyznavači retro stylu byli vkusní, se musíme nějak dopracovat…

Znaky retro stylu...

V retro stylu jsou výrazné vzory, ať už se jedná o puntíky, proužky, různé kostky apod. Určitě i základními rysy jsou výrazné a zároveň kontrastní barvy. Zaručeně se zde nesmí zapomenout na výrazné doplňky, čímž se myslí sladěné náušnice, dlouhé korále nebo barevná šála.
Nezbytným doplňkem jsou sluneční brýle, na které si obzvlášť retro styl nedá dopustit. Sluneční brýle by měli býti co největší a čím více budou originálnější tím lépe, takže zabodují různě tvarované, či barevně vystavěné.
                                          zdroj:www.fashionblog.cz


a ted můj názor:myslím,že retro je báječný styl protože,jsou v něm krásné zářivé barvy a vzory a ty já mám rádaa navíc retro bude vždycky in a cool!!                                                                s pozdravem majitelka blogu!!!!!=D
TOPlist
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama